menusearch
toofankavir.ir

حمل و نقل جاده ای ,

دوشنبه شانزدهم خرداد ۰۱
(0)
(0)
حمل و نقل جاده ای

حمل و نقل جاده ای چیست؟

حمل و نقل جاده ای یکی از پر مصرف ترین راه برای انتقال بار و مسافر در ایران و جهان نسبت به راه‌‌‌‌های ریلی، دریایی و هوایی محسوب میشود.اصلی ترین علت این موضوع را میتوان ارزان بودن این مسیر به عنوان یکی از مزایای حمل و نقل جاده ای است.
حمل و نقل جاده ای قدمت بسیار طولانی در ایران و جهان دارد، اگر بخواهیم از نظر تاریخی به این مسئله نگاه کنیم، باید بگوییم که اولین حمل و نقل جاده ای توسط اجداد انسان به واسطه چارپایان صورت گرفت و از آن روز به بعد رفته رفته این روش توسعه یافت و امروز شاهد این هستیم که بخش بزرگی از نیاز‌‌‌‌های انسانی وابسته به همین روش حمل و نقلی است.

 

انواع حمل و نقل جاده ای

به طور کلی حمل و نقل جاده ای به دو دسته بزرگ حمل و نقل مسافر و حمل و نقل بار تقسیم می‌شود. در گذشته نه چندان دور انسان ها کمتر سعی می‌کردند از شهر و دیار خودشان سفر کنند و این مسئله محدود به عده ای خاص بود.
اما امروز سفر جزئی از زندگی روزمره انسان ها شده است. از طرف دیگر با گسترش شهرها و ارتباطات بین‌ آنها عملا برای بسیاری از ما حمل و نقل اهمیت بالایی در زندگی پیدا کرده است.

 

 

اطلاعاتی درباره شرکت حمل و نقل جاده ای طوفان کویر نشتیفان

 

مزایای حمل و نقل جاده ای

  • یکی از ساده ترین راه حمل و نقل جاده ای محسوب میشود، استفاده از انواع راه‌‌‌‌های دریایی، هوایی یا ریلی سختی ها و مشکلات خاص خودش را دارد که کار را برای فرستنده و یا دریافت کننده سخت میکند.
  • حمل و نقل جاده ای زیر ساخت خاصی نیاز ندارد وجود یک جاده بین مبدا تا مقصد کفایت میکند تا حمل و نقل جاده ای صورت بگیرد.
  • هیچ کدام از راه‌‌‌‌های حمل و نقلی دم در خانه شما ساخته نشده است! به عبارت ساده تر با استفاده از حمل و نقل جاده ای شما می‌توانید بار یا کالا را دقیقا در مبدا بارگیری و دقیقا در نقطه ای که می‌خواهید تخلیه کنید. اما در دیگر مسیر ها شما تنها می‌توانید در فرودگاه، بندرگاه یا ایستگاه قطار مقصد این بار را تحویل بگیرید و مسئولیت حمل آن تا محل دقیق مقصد با خودتان خواهد بود. احتمالا در این جا اندکی به حمل و نقل جاده ای احتیاج پیدا می‌کنید.
  • مهمترین مزایای حمل و نقل جاده ای ارزان بودن آن است.

 

معایب حمل و نقل جاده ای چیست؟

  • سرعت حمل و جابه جایی به صورت جاده ای نسبت به حمل و نقل هوایی کند تر است.
  • خطرات جاده ای موضوعی است که نمیشود به سادگی از آن گذشت کرد، خطرات جاده ای باعث انواع خسارت‌‌‌‌های جانی و مالی میشود در صورتی که انواع راه‌‌‌‌های دریایی، هوایی یا زمینی این نوع خطرات را کمتر دارند.
  • به سبب گستره بالایی که دارد چندان مناسب نیست. اما این مسئله برای سایر راه‌‌‌‌های حمل و نقل نیز چندان حل شده نیست. به عبارت ساده تر به سبب این که حمل و نقل جاده ای درصد استفاده بالاتری دارد، مسلما با درصد بیشتری آلایندگی تولید می‌کند. اگر استفاده از صنایع ریلی یا دریایی و … به اندازه حمل و نقل جاده ای بود، احتمالا امروز درصد آلایندگی تولید شده توسط‌ آنها چند برابر می‌بود.
گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر